Planujecie podróż z TAP Portugal? Jest ograniczanie ilości znaków na bilecie

27 lipca 2017

Dla dziecka do 23 miesiąca nie kupujemy dodatkowego biletu, jedynie dopisujemy dane dziecka do biletu jednego z rodziców. Linia lotnicza TAP Portugal w internetowym systemie rezerwacji ogranicza ilości znaków na bilecie. W sumie imię i nazwisko rodzica i dziecka nie może przekraczać 33 znaków.

My dowiedzieliśmy się o tym w chwili zakupu biletu.
W naszym przypadku suma znaków była większa niż 33 znaki. System nie pozwolił na dopisanie dziecka podczas rezerwacji internetowej. Był to dość uciążliwy problem, bo bilety wyszukaliśmy w weekend. Mieliśmy problem z kontaktem z TAP. Polskie biuro pracuje od poniedziałku do piątku, więc dopiero w poniedziałek udało się uzyskać informację o rozwiązaniu. Na szczęście bilety w poniedziałek były w takiej samej cenie jak w weekend.

Rozwiązaniem jest w pierwszej kolejności zakup biletów bez dziecka. Następnie kontakt z obsługą TAP Portugal i zgłoszenie dopisania dziecka do podróży. Wzrastają koszty. Obsługa zapowiadała konieczną dopłatę 10-15% ceny biletu rodzica. U nas było to bliżej 10%. Szczegółową informację o kwocie dopłaty i nr konta dostaliśmy mailem.

Zapewne to ograniczenie dotyczy każdej wersji językowej strony. W Polsce, gdzie popularne są dość długie nazwiska z końcówkami ska/ski może to być częsty kłopot. Liczymy, że dzięki takiej wskazówce uniknięcie zakłopotania, straty dobrych ofert lub rezygnacji z zakupów biletów.

W trzech zdanich:
→ Jeśli długość imion i nazwisk rodzica i dziecka przekracza 33 znaki, system internetowy nie pozwoli na zakup biletu
→ Rozwiązaniem jest zakup biletów dla rodziców i kontakt z TAP Portugal w celu dopisania dziecka
→ Kontakt do TAP Portugal w Polsce znajdziesz na stronie: https://www.flytap.com/pl-pl/pomoc/kontakt